O společnosti

Příběh společnosti

North Trappers

Norsko je pro mne synonymem kvality a platícího slova, a to bych rád zprostředkoval i Vám. Když jsem v roce 1992, tehdy ještě za vodárenskou společnost, začal obchodovat s norskou firmou ohledně sobích kožešin, ještě jsem netušil, jak zásadně to ovlivní můj život.

Do roku 1989 se všechno vybavení šilo na míru, protože v tehdejším Československu nebylo nic k dostání. Když jsem odjížděl v roce 1987 na expedici na Kavkaz, šil mi kamarád batoh i spacák a bundu mi ušila fabrika v Liberci, kam jsem sám musel přinést peří.

Věděl jsem, že pokud budu dál obchodovat, tak jedině v outdooru. Bohužel, ne s každým se dá obchodovat stejně. Platilo to i o kvalitě výrobků, protože jak se později ukázalo, ne vše, co bylo levné, nakonec opravdu levné bylo. Ověřil jsem si, že je lepší prodávat kvalitní věci. Na prvním místě je pro mě vždy kvalita, pak teprve cena.

V roce 2002 jsem začal do České republiky dovážet outdoorové oblečení a pravé norské svetry. Získal jsem do svého portfolio hned několik prémiových značek. Jmenovitě značky Bergans of Norway, Dale, Devold of Norway, ryze dámskou značku Kari Traa a novější značku s italským designem We Norwegians.

Všechny značky, které do České republiky firma North Trappers dováží a prodává, jsou pro mne srdcovou záležitostí. Mou základní filozofií je osobní spolupráce a osobní zkušenost. Na bázi přátelské dohody obléká North Trappers i horské chaty, Horskou službu, a nejen outdoorové osobnosti.

Jiří Fidrant, jednatel společnosti

„Všechny značky, které do České republiky firma North Trappers dováží a prodává, jsou pro mne srdcovou záležitostí.“

Jíří F.