Asnes

Åsnes patří mezi světovou špičku ve výrobě lyží.

O značce

Slavné a prvotřídní lyže Åsnes  jsou používány při extrémních expedicích a v neupraveném terénu, takzvané backcountry. Åsnes se zaměřuje také na lyže pro skialpinismus. Dnes produkuje kolem 30 000 párů lyží ročně a je tak lídrem trhu ve svém segmentu.

Aktuální katalog

Galerie

„Se svou duší mohu mluvit pouze když se společně s ní toulám poušťmi, městy, či horami. “  Paulo Coelho

Ledové toulky „stříbrnou pouští“

Åsnes jsou dokonalé lyže pro skialpinismus. Jsou používány při extrémních expedicích a v neupraveném terénu, backcountry. 

Značka Åsnes je známa pro svou vysokou kvalitu lyží a díky speciálnímu upevnění stoupacích pásů „skin-lock“, které firma představila v roce 2003. Veškeré lyže se dnes vyrábí ve Švédsku a v České republice ve špičkových továrnách s vysokou znalostí a zkušeností výroby lyží. Design a vývoj je dnes tvořen třetí generací Åsnesů–Asbjørnů a ambasadorů Åsnesu.

Jedinečné Åsnes myslí na myslivce a jejich lovecké psy

V roce 2014 představila značka tři nové modely pro skialpinismus, které firma vyvinula ve spolupráci se známým norským freeridovým lyžařem Kjetil Isaksenem. Åsnes, jako jedna z mála značek, nově nabízí speciálně upravené lyže pro lovce a myslivce. Například model Kongsvold je navržen přesně pro pohyb po hustých lesích. Tento model je dodáván bez ocelových hran, aby se o ně nemohli poranit lovečtí psi.

Historie postavená na tvrdé práci a železné vůli

Historie značky Åsnes začíná v roce 1910, kdy Arne, nejstarší ze šesti bratrů Åsnesů, dostal práci v lyžařské továrně Hagen v Christianii, dnešním Oslu. Zde se naučil profesi výroby lyží. Nakonec v roce 1913 pracovali v továrně Hagenčtyři ze šesti bratrů Åsnesů. Roku 1922 zahájili výrobu lyží dva z bratrů v rodném městě Straumsnes pod názvem “Brødrene Åsnes skifabrikk” – Továrna na lyže bratrů Åsnesů.

Rodina Åsnesů otevřela první opravdovou továrnu v roce 1933 a v roce 1937 dostali bratři první zakázku královské armády.

Nová éra – Lyžující kluci

V roce 1998 společnost Brødrene Åsnes Ski AS zkrachovala a za pomocí regionálních investorů byla založena nová – Åsnes Ski AS, která působila až do roku 2006. Åsnes tak už nikdy nebyla rodinnou firmou.

Potom se objevili dva lyžařští nadšenci z Vossu, kteří snili o vlastní lyžařské značce. Øyvind Lauritzen a Hans Engelsen Eide firmu koupili a značku Åsnes zařadili do skupiny Skigutane AS (Lyžující kluci).  Veškerá výroba se přesunula do lyžařské továrny Åre vlastněné společností Skigutane.

Sociální sítě