Spolupracujeme

CHALUPA NA ROZCESTÍ

Svou polohou 1.349 m.n.m na křižovatce šesti cest je chalupa předurčena ke službám vyčerpaným turistům, jakými jsou zahnání žízně a hladu, a místem, které láká k zastavení za jakéhokoliv počasí.

Chalupa na Rozcestí se nachází na hřebenech Krkonoš na frekventované běžecké i turistické cestě mezi Pecí pod Sněžkou a Špindlerovým Mlýnem (mapa zde). Je ideální zastávkou pro oběd nebo občerstvení při tůrách. Pověstné jsou místní borůvkové speciality, od borůvkového koláče po borůvkový „likérek“. Mnoho návštěvníků odsud odchází spokojeno a s „modrým“ jazykem.

Pokud se z Chalupy na Rozcestí chcete kamkoli dostat, musíte značný úsek cesty absolvovat po hřebeni a to za každého počasí. Proto si i personál chalupy vybral oblečení značek Devold a Bergans. Pro každodenní používání mají řadu Devold Sport. Při mrazivých zimních ránech, předtím než se zatopí v krbu, je perfektně zahřeje Devold Expedition. Pro svou univerzálnost si také vybrali vesty Bergans Basic vest. I mezi jejich další každodenně používané oblečení patří hlavně značky Devold a Bergans.

Chalupa na Rozcestí doporučuje!

Triko DEVOLD EXPEDITION

Unikátní dvouvrstvé vlněné spodní prádlo s funkcí Aquaduct vyzkoušené na polárních expedicích. Devold® Expedition má unikátní dvouvrstvou konstrukci. Dvě pleteniny jsou k sobě bodově spojeny a každá má rozdílné vlastnosti. Spodní prádlo Expedition je vyrobeno z 95% jemné Merino vlny Aquaduct, zajišťující teplo během náročných expedic i čekání na posedu v mrazivém počasí. Dokonce i když teplota klesne pod -50 °C. Vlastnost čisté vlny, absorbovat vlhkost, Vám dodá pocit sucha a tepla za každého počasí. Úprava Aquaduct zlepšuje odvod vlhkosti do vnějších vrstev oděvu, kde se odpařuje.  Rolák má speciální dlouhé rukávy s návleky na ruce. Ani při dlouhodobém nošení prádlo Devold nezapáchá, takže se cítíte v pohodě. Je ideální do chladných a mrazivých podmínek pro zimní outdoorové aktivity, vysokohorskou turistiku, myslivost a jinou venkovní činnost při teplotách až -50 °C. Vyzkoušeno během mnoha expedic na oba póly v těch nejextrémnějších podmínkách.

 

CHALUPA NA ROZCESTÍ